A
logo SOSW Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.Waldemara Kikolskiego w Białymstoku

Kompleksja lalki - wystawa w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego

W dniu 28 marca 2019 roku uczniowie SOSW wybrali się do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na wystawę „Kompleksja lalki”.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawę lalek oraz słuchali opowieść o typach lalek teatralnych i o najstarszych lalkach zbiorów Białostockiego Teatru Lalek.

Ekspozycja łączy dwa światy przeszłość z teraźniejszością. Przedstawienia teatralne odchodzą w przeszłość. Raz powołane do życia postacie, lalki, maski, teatralne rekwizyty, kostiumy i dekoracje, nie giną.

Wystawa podzielona została na dwie przestrzenie, z której jedna przeniosła uczestników w świat magicznej przeszłości, w którym poznajemy bohaterów występujących w repertuarze Białostockiego Teatru Lalek. Najstarszą lalką była marionetka ze spektaklu „Ula z 1B”.

Druga przestrzeń to teraźniejszość, przedstawiająca lalki jako bohaterki współczesnych sztuk wystawianych na deskach w BTL, Teatru K3 oraz Teatru Szkolnego im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku.

Na końcu uczniowie oglądali fragmenty spektakli z kompleksji lalek m.in.: „Koziołek Matołek”, „Pod-Grzybek”, „Koralina czyli wojna o światy”.

Piękna przygoda z lalkami została zakończona słodkim poczęstunkiem a pamiątką z wystawy będą zdjęcia.

Renata Domanowska
Aneta Sanejko


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia / 2018-2019