A
logo SOSW Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.Waldemara Kikolskiego w Białymstoku

2 

 

Jesienne spotkania na Litwie 13 – 16 listopada 2017r.

Uczniowie naszej szkoły spotkali się ze rówieśnikami ze Specjalnej Szkoły
w Solecznikach na Litwie. Wyjazd młodzieży z SOSW w Białymstoku to jedno z działań ogólnopolskiego projektu „Razem dla edukacji” finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Rodzina Polonijna” realizowanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

W ramach współpracy nasi polscy przyjaciele z Litwy korzystają z naszych doświadczeń, a my uczymy się od nich. Najważniejsze są nasze zawiązane już przyjaźnie.
Z przyjaciółmi rozmawiamy po polsku i sprawia nam to przyjemność. Poznajemy nasze otoczenie podczas wspólnych pobytów i wyjazdów. Jest to najskuteczniejsza forma nauki języka, odnajdywania korzyści i rozwijania nowych oraz nabytych już umiejętności. W roku 2017  rozwijamy współpracę wokół tematu „Nasza historia z najbliższego otoczenia”.

Młodzież z Białegostoku i Solecznik wspólnie spędziła czas. W ciągu 4 dni zwiedzała Wilno, Taboryszki i Soleczniki, poznawała miejsca związane z Adamem Mickiewiczem, Józefem Piłsudskim i Anną Krepsztul. Na zakończenie uczestnicy Jesiennych spotkań na Litwie sprawdzili swoją wiedzę podczas konkursu. Wszyscy wykazali się świetną pamięcią
i zaangażowaniem. Obie grupy z Polski i Litwy bawiły się podczas dyskoteki, wspólnej projekcji filmowej oraz w czasie zajęć integracyjnych. Teraz czekamy na naszych partnerów z Litwy w Białymstoku.

 

Anna Żeszko-Majewska

 

Projekt jest finansowany ze środków otrzymanych od MEN  na realizację zadania: „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”,

 


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 wydarzenia / 2017-2018