A
logo SOSW Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im.Waldemara Kikolskiego w Białymstoku

 „Kto żyje w sercu tych, którzy pozostają, nie umiera.” – spotkanie z Patronem

                Od wielu lat obchody Święta Ośrodka poprzedza wyjazd delegacji do Łap w celu złożenia kwiatów na grobie naszego Patrona Waldemara Kikolskiego. Kultywując tę tradycję w dniu 9 października 2017 r uczniowie klasy 7 D SPu oraz 3 GL udali się  do rodzinnego miasta Waldemara Kikolskiego.

Pierwsze kroki skierowaliśmy do domu rodzinnego, gdzie bardzo ciepło powitały nas Pani Eugenia – mama Waldemara wraz z Jego siostrą. Na ręce Pani Eugenii przekazaliśmy oficjalne zaproszenie na obchody Jubileuszu 20 – lecia powstania ośrodka, które zostaną połączone ze Świętem Ośrodka oraz oficjalnym otwarciem boiska sportowego przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Uroczystości odbędą się w dniu 19 października 2017 r, a poprzedzi je msza święta , która zostanie odprawiona w parafialnym kościele p. w. Św. Kazimierza oraz w Cerkwi w dniu 18.10.2017 r.

            Dla nas dom Państwa Kikolskich, to miejsce wyjątkowe, bowiem tam urodził się i żył człowiek, którego wybraliśmy na Patrona Ośrodka. Spotkanie z Panią Eugenią to oczywiście okazja do wspomnień i przypomnienia sylwetki Waldemara. To też rozmowa o tym, co wydarzyło się w naszej placówce przez rok od ostatniej naszej wizyty. 

Po wizycie w domu p. Kikolskich wraz z p. Eugenią udaliśmy się na miejsce wiecznego spoczynku  Waldemara Kikolskiego, gdzie z powagą i w ciszy złożyliśmy kwiaty, zapaliliśmy symboliczne znicze i odmówiliśmy wspólną modlitwę.

Zdjęcie, symboliczne koła olimpijskie oraz daty zamieszczone na pomniku są dobrą okazją do przypomnienia ważnych wydarzeń z życia naszego Patrona.

 

Na pożegnanie Pani Eugenia wyraziła ogromną wdzięczność. Za naszym pośrednictwem skierowała słowa podziękowania do Dyrekcji Ośrodka, wszystkich pracowników i wychowanków za pamięć i wizytę w Łapach. Zapewniała, że zawsze będziemy w Jej domu mile widziani.

Refleksja jaka towarzyszy naszym spotkaniom zawiera się w słowach J. Twardowskiego

„Spieszmy się kochać ludzi. Tak szybko odchodzą.”

Organizatorzy: Joanna Hryń, Kazimierz Hryń

 


Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.

 



wydarzenia / 2017-2018